Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Nejlika har en brännande stark smak. Malen nejlika används som smaksättning till pepparkakor, kryddkakor och äppeldesserter. Meiras kvalitetsgaranti:…
Tillverkningsland
Indonesien
Ingredienser
Malen nejlika.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414200136904
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 381 kJ / 330 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 4 g |
| Kolhydrat | 31 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 0,71 g |
| Fiber | 33,9 g |
| Natrium | 0,3 g |


