Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Oregano är en stark, kryddig ört. Den passar till pizza, italienska och grekiska rätter, grönsaker och köttgrytor. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras…
Tillverkningsland
Peru
Ingredienser
Oregano.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201102700
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 107 kJ / 264 kcal |
| Fett | 4,3 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 26,4 g |
| - varav sockerarter | 4,1 g |
| Protein | 9 g |
| Salt | 0,06 g |
| Fiber | 42,5 g |
| Natrium | 0 g |


