Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Paprikapulver ger maten en rödaktig färg och en aromatiskt mjuk smak. Paprika lämpar sig för kryddning av kött- och fiskrätter samt vegetariska…
Tillverkningsland
Malawi, Peru, Sydafrika, Zimbabwe
Ingredienser
Malen paprika.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414200136959
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 331 kJ / 318 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 3,3 g |
| Kolhydrat | 29 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0,08 g |
| Fiber | 27 g |
| Natrium | 0 g |


