Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Rökt paprikapulver ger maträtterna en rödaktig färg och mild aromatisk röksmak. Den passar till kött- och fiskrätter samt vegetariska rätter och även…
Tillverkningsland
Spanien, Peru
Ingredienser
Paprika
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201003540
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 181 kJ / 282 kcal |
| Fett | 12,9 g |
| - varav mättat fett | 2,1 g |
| Kolhydrat | 54 g |
| - varav sockerarter | 10,3 g |
| Protein | 14,1 g |
| Salt | 0,17 g |
| Fiber | 34,9 g |
| Natrium | 0,1 g |


