Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Persilja passar som smaksättning till soppor, gryträtter, såser och sallader. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor härstammar alltid från den…
Ingredienser
Persilja.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201003601
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 220 kJ / 291 kcal |
| Fett | 5,5 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 23,9 g |
| - varav sockerarter | 7,3 g |
| Protein | 26,6 g |
| Salt | 2,88 g |
| Fiber | 26,7 g |
| Natrium | 1,1 g |


