Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Meira Eldig paprika panering för potatis 35g
Alla Meira produkterUngefär0,99 €
Vertailuhinta 28,29 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Förutom till panering av potatis kan den även användas till panering av kött, kyckling eller fisk. Prova gärna även som smaksättning till köttfärs…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Vete
Ingredienser
Skorpmjöl (VETE), jodhaltigt salt (18 %), glukos, paprika, lök, vitlök, svartpeppar, spiskummin, chilipeppar och oregano.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201005490
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 199 kJ / 287 kcal |
| Fett | 4,2 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 52 g |
| - varav sockerarter | 17 g |
| Protein | 8,7 g |
| Salt | 18,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 7,2 g |

