Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kampanja
Meira Pepparkakskrydda 24g
Alla Meira produkterUngefärKampanjahinta 0,20 €
Alin hinta kampanjaa edeltävän 30 päivän ajalta 0,29 €
Vertailuhinta 8,33 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pepparkakskrydda är en färdig kryddblandning för pepparkakor och kryddkakor. En lämplig dosering för pepparkaksdeg är cirka 1 msk kryddblandning per…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Pomerans, kanel, nejlika och ingefära.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414200136973
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 899 kJ / 215 kcal |
| Fett | 3,8 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 30 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 0,16 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0,1 g |


