Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pepparkrydda med vitlök passar till gryträtter, såser, stekt och grillat kött samt till marinader. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor härstammar…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Svartpeppar, paprika, vitpeppar, vitlök och lök.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201005032
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 239 kJ / 296 kcal |
| Fett | 5,7 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 43 g |
| - varav sockerarter | 3,5 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0,07 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0 g |


