Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pepparkrydda med örter passar till kött-, köttfärs- och broilerrätter samt vegetariska rätter och även till såser och marinader. Meiras…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Svartpeppar, paprika, lök, vitlök, persilja och timjan.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201005216
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 229 kJ / 294 kcal |
| Fett | 6,1 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 43 g |
| - varav sockerarter | 4,4 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0,14 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0,1 g |


