Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Blandning av hela pepparkorn som kan krossas som smaksättning till kött, broiler, fisk och grönsaker och passar även till såser, pasta, grytor och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Svartpeppar, vitpeppar, rosépeppar och grönpeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
Tillverkare
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201105909
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 124 kJ / 269 kcal |
| Fett | 2,8 g |
| - varav mättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 40 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,04 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0 g |

