Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Meira Pepparblandning tre peppar osaltad 40g
Alla Meira produkterUngefär2,14 €
Vertailuhinta 53,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pepparmix passar som smaksättning till stekta och grillade kött- och fiskrätter, såser och gryträtter och även som bordskrydda. Meiras…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Svartpeppar, vitpeppar, grönpeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201103004
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 087 kJ / 260 kcal |
| Fett | 3,1 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 39 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,04 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0 g |


