Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pizzakrydda passar till olika slags pizzor, småvarmt, köttfärsrätter och vegetariska rätter. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor härstammar…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Selleri
Ingredienser
Oregano, basilika, vitlök, svartpeppar och lök.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201003809
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 182 kJ / 283 kcal |
| Fett | 2,8 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 38 g |
| - varav sockerarter | 3,2 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 0,14 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0,1 g |


