Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Örtblandning Provencale innehåller olika slags örter med utsökta smaker som kompletterar varandra. Den passar till kött- och vegetariska rätter samt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Selleri
Ingredienser
Basilika, mejram, timjan, rosmarin och oregano. Kan innehålla små mängder selleri.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201003922
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 137 kJ / 272 kcal |
| Fett | 7,4 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 20 g |
| - varav sockerarter | 2,3 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0,16 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0,1 g |


