Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Röd curry är en thailändsk kryddblandning som passar perfekt till kokosmjölk för användning i såser, soppor och wokar. Meiras kvalitetsgaranti:…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Chili (30 %), socker, citrongräs, joderat salt, koriander, vitlök, ingefära, surhetsreglerande medel (E330), spiskummin.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101887579
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 148 kJ / 274 kcal |
| Fett | 6,3 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 24 g |
| Protein | 8,2 g |
| Salt | 9,00 g |
| Fiber | 26 g |
| Natrium | 3,6 g |

