Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
För dekoration av glass, desserter och godis. Använd direkt innan servering.
Tillverkningsland
Tyskland
Allergener
Vete
Ingredienser
Socker, VETESTÄRKELSE, glukossirap, rödbeta koncentrat, livsmedelsfärger (E 120, E 132), vegetabiliskt olja (kokos), ytbehandlingsmedel (E 901)
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414203405564
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr och sval plats.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 617 kJ / 380 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 95 g |
| - varav sockerarter | 70 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Natrium | 0 g |


