Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Dragon är en perenn örtväxt med stark smak. Den anisliknande smaken passar fint som smaksättning till sallader, soppor, kyckling och äggrätter. Prova…
Tillverkningsland
Iran
Ingredienser
Dragon.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201003953
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 236 kJ / 295 kcal |
| Fett | 7,2 g |
| - varav mättat fett | 1,9 g |
| Kolhydrat | 42,8 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 22,8 g |
| Salt | 0,15 g |
| Fiber | 7,4 g |
| Natrium | 0,1 g |


