Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Viltkrydda lämpar sig för smaksättning av all slags vilt: älg, hjortdjur, fåglar och annat vilt. Den kan också användas för smaksättning av renkött…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
SENAPSFRÖ, svartpeppar, lök, rosmarin, paprika, persilja, finskt lingon (5%), timjan, rosépeppar
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101885247
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 474 kJ / 352 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 3,4 g |
| Kolhydrat | 36 g |
| - varav sockerarter | 6,7 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 0,14 g |
| Fiber | 35,8 g |
| Natrium | 0,1 g |

