Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Rosmarin är en stark, aromatisk ört. Den passar som smaksättning till fårkött, gryträtter, soppor och marinader. Krossa rosmarin i en mortel. Meiras…
Tillverkningsland
Marocko
Ingredienser
Rosmarin.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201003991
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 387 kJ / 331 kcal |
| Fett | 15,2 g |
| - varav mättat fett | 7,4 g |
| Kolhydrat | 21,5 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 4,9 g |
| Salt | 0,13 g |
| Fiber | 42,6 g |
| Natrium | 0,1 g |


