Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Torkad gräslök används som färsk gräslök i olika slags soppor och även som smaksättning och dekoration i fisk- och äggrätter samt vegetariska rätter.…
Tillverkningsland
Peru
Ingredienser
Gräslök.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201004011
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 301 kJ / 311 kcal |
| Fett | 3,5 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 38,1 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 21,2 g |
| Salt | 0,18 g |
| Fiber | 26,2 g |
| Natrium | 0,1 g |


