Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Saffran ger vackert gul färg och relativt mild smak i bakverk, desserter, drycker och olika slags ris-, fisk- och broilerrätter. Meiras…
Tillverkningsland
Iran
Ingredienser
Saffran.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201004110
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 297 kJ / 310 kcal |
| Fett | 5,9 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 65,4 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 11,4 g |
| Salt | 0,38 g |
| Fiber | 3,9 g |
| Natrium | 0,1 g |


