Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Salvia är en ört med relativ stark smak. Den passar som smaksättning till kött-, lever-, vilt och svamprätter samt vegetariska rätter. Meiras…
Tillverkningsland
Turkiet
Ingredienser
Salvia.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101887319
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 317 kJ / 315 kcal |
| Fett | 12,8 g |
| - varav mättat fett | 7 g |
| Kolhydrat | 20,4 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 10,6 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 40,3 g |
| Natrium | 0 g |


