Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Meira Senap mindre socker och salt innehåller 30 % mindre socker och salt som genomsnittlig senap. Senapen tillverkas av högkvalitativa senapsfrön…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Vatten, SENAPSFRÖN, socker, ättika, rypsolja, jodhaltigt salt, färgämne (sockerkulör), konserveringsmedel (natriumbensoat), vitpeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
Tillverkare
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101884295
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 643 kJ / 153 kcal |
| Fett | 7,2 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 19 g |
| - varav sockerarter | 14 g |
| Protein | 4,2 g |
| Salt | 0,95 g |
| Fiber | 2,6 g |
| Natrium | 0,4 g |


