Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Rostade lökflingor används i stället för färsk lök. De passar till kött-, köttfärs- och fiskrätter samt till vegetariska rätter, soppor och såser. En…
Tillverkningsland
Kina
Ingredienser
Rostad lökflinga.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201004479
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 461 kJ / 349 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 83,3 g |
| - varav sockerarter | 6,6 g |
| Protein | 9 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 9,2 g |
| Natrium | 0 g |

