Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Lökpulver används som färsk lök till olika slags kött- och vegetariska rätter, sallader, pajer och pizzor. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor…
Tillverkningsland
Indien
Ingredienser
Lökpulver.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201104407
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 502 kJ / 359 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 74,1 g |
| - varav sockerarter | 37,4 g |
| Protein | 9 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 9,2 g |
| Natrium | 0 g |

