Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Citronpeppar har en smak av citron och svartpeppar med delikat arom. Citronpeppar passar till stekta och grillade fisk-, broiler- och kötträtter och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Svartpeppar, socker, lök, surhetsreglerande medel (citronsyra), citronpulver, klumpförebyggande medel (E 551).
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201104605
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 190 kJ / 284 kcal |
| Fett | 1,9 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 56 g |
| - varav sockerarter | 30 g |
| Protein | 6,6 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0 g |


