Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Torkad dill används som färsk dill till fiskrätter och vegetariska rätter, köttsåser och sallader. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor härstammar…
Tillverkningsland
Tyskland
Ingredienser
Dill.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201004615
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 059 kJ / 253 kcal |
| Fett | 4,4 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 42,2 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,53 g |
| Fiber | 13,6 g |
| Natrium | 0,2 g |


