Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Timjan är en ört med relativ stark smak. Den passar till vegetariska rätter och kötträtter, fisksoppa, skaldjur och sallader. Meiras…
Tillverkningsland
Tyskland, Egypten
Ingredienser
Timjan.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201004707
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 156 kJ / 276 kcal |
| Fett | 7,4 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 26,9 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 9,1 g |
| Salt | 0,15 g |
| Fiber | 37 g |
| Natrium | 0,1 g |


