Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Malen vitpeppar passar till stekta och grillade fisk- och kötträtter samt till såser, vegetariska rätter och småvarmt. Meiras kvalitetsgaranti:…
Tillverkningsland
Vietnam
Ingredienser
Malen vitpeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414200137017
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 238 kJ / 296 kcal |
| Fett | 2,1 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 42,4 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 10,4 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 26,2 g |
| Natrium | 0 g |


