Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Krossad vitlök används i stället för färsk vitlök. Den krossade vitlöken kan användas i flytande maträtter som den är och vid behov kan man mjuka upp…
Tillverkningsland
Kina
Ingredienser
Krossad vitlök.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201005056
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 238 kJ / 296 kcal |
| Fett | 0,7 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 63,7 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 16,6 g |
| Salt | 0,15 g |
| Fiber | 9 g |
| Natrium | 0,1 g |

