Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Grönpeppar är omogna torkade bär från pepparbusken. Grönpeppar har mild och pepprig smak. Den passar till kött- och fiskrätter samt vegetariska…
Tillverkningsland
Indien
Ingredienser
Hel Grönpeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101885308
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, svalt och skyddas från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 279 kJ / 306 kcal |
| Fett | 2,7 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 42,7 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 12,6 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 30,1 g |
| Natrium | 0 g |


