Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Örtblandning från Medelhavet passar till olika slags kött- och vegetariska rätter. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor härstammar alltid från den…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Selleri
Ingredienser
Persilja (Serbien), basilika, dragon, timjan, oregano, mynta. Kan innehålla små mängder selleri.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201005209
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 138 kJ / 272 kcal |
| Fett | 5,5 g |
| - varav mättat fett | 1,9 g |
| Kolhydrat | 23 g |
| - varav sockerarter | 3,3 g |
| Protein | 21 g |
| Salt | 0,52 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0,2 g |


