Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Mesimestari honung 500g traditionell hård honung
Alla Mesimestari produkterUngefär7,89 €
Vertailuhinta 15,78 €/kg
Information
Information
Snyggt handtag, lätt att dispensera! Mesimestaris knäckande honung har inte knådats mjuk, utan har rensats precis som naturen vill att den ska…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
honung
EAN
6416048000096
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
förvaras i rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi kJ | 1 400 kJ |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 82 g |
| - varav sockerarter | 82 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,00 g |
| Kalcium | 5,1 mg |
| Krom | 5 mg |
| Koppar | 31 mg |
| Fluorid | 8 mg |
| Järn | 0,5 mg |
| Kalium | 64 mg |
| Magnesium | 2,9 mg |
| Mangan | 0,4 mg |
| Niacin | 0,3 mg |
| Fosfor | 7,2 mg |
| Pantotensyra | 0,1 mg |
| Riboflavin | 0 mg |
| Vitamin B6 | 0 mg |
| Vitamin C | 2 mg |
| Zink | 0,1 mg |


