Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Moilas Gluten-Free Cocktailpirog ca. 12st./360g färdig frysvara
Alla Moilas Gluten-Free produkterUngefär4,69 €
Vertailuhinta 13,03 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Laktosfri cocktailrispirog har saftig fyllning av risgrynsgröt i ett knaprigt skal. Produkten är färdig frysvara. Tina och njut!
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Havre
Ingredienser
Vatten, ris 20 % (eu), bovete (mjöl, torkad surdeg), laktosfritt SMÖR, ris (fullkornsmjöl, torkad surdeg), laktosfritt MJÖLKpulver, potatisfiber, rapsolja, psyllium, salt, melass. Kan innehålla spår av glutenfri HAVRE.
Kontaktuppgifter
Moilas Oy
Paakarinpolku 1, 76850 Naarajärvi, Finland
https://www.moilas.com
EAN
6431901640745
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i -18 °C eller kallare. Upptinad produkt får inte frysas på nytt.
Bruksanvisning
Värm upp frysta piroger i mikrovågsugn med full effekt (800W) i cirka 40 sekunder/pirog eller i ugn i 220 °C i cirka 8 minuter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 850 kJ / 200 kcal |
| Fett | 6,4 g |
| - varav mättat fett | 2,5 g |
| Kolhydrat | 30 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 4,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

