Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Moilas Gluten-Free Havre100 Bröd, skuren, 4 st/340g, färdig frysvara
Alla Moilas Gluten-Free produkterUngefär2,99 €
Vertailuhinta 8,79 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Mjuk, finsk havre i många former. 100 % av brödets spannmålingredienser är glutenfri havre. Det stora och runda brödet är fördelat. Fiberrik, färdig…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Havre
Ingredienser
Glutenfri HAVRE 58 % (mjöl, flingor, kross, kli), vatten, sirap, salt, psyllium, potatisfibre, jäst.
Kontaktuppgifter
Moilas Oy
76850 Naarajärvi
info@moilas.com, https://www.moilas.fi
EAN
6431901840213
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i -18 °C eller kallare. Upptinad produkt får inte frysas på nytt.
Bruksanvisning
Värm upp det frysta brödet i mikrovågsugn på full effekt (800 W) i cirka en minut. Kan också tinas i rumstemperatur cirka en timme.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 960 kJ / 230 kcal |
| Fett | 4,7 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 34 g |
| - varav sockerarter | 3 g |
| Protein | 8,3 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 7,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


