Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Moilas Gluten-Free Skorpmjöl 350g glutenfritt
Alla Moilas produkterUngefär3,69 €
Vertailuhinta 10,54 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ett fint, glutenfritt skorpmjöl för matlagning och bakning.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sesamfrön
Ingredienser
Rismjöl, majsstärkelse, tapiokastärkelse, potatis (mjöl, flingor, fiber), rapsolja, socker, torkade plommon, melass, salt, sirap, jäst, psyllium, glukossirap (majs), SESAMFRÖN, äppelfiber, karamelsirap, bambusfiber.
Kontaktuppgifter
Moilas Oy
Paakarinpolku 1, 76850 Naarajärvi
EAN
6431903211141
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i en torr och sval plats
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 430 kJ / 340 kcal |
| Fett | 4,5 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 69 g |
| - varav sockerarter | 6,7 g |
| Protein | 3,8 g |
| Salt | 1,50 g |
| Fiber | 4,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


