Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Moilas Gluten-Free Rispiroger 5st. 325g färdig frysvara
Alla Moilas Gluten-Free produkterUngefär4,29 €
Vertailuhinta 13,20 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Rispirogen är ett smakligt och mättande mellanmål. Produkten är färdig frysvara. Tina och servera.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Havre
Ingredienser
Vatten, ris 21 % (eu), bovete (mjöl, torkad surdeg), laktosfritt SMÖR, laktosfri MJÖLKpulver, ris (fullkornsmjöl, torkad surdeg), rapsolja, potatisfiber, psyllium, salt, melass. Kan innehålla spår av glutenfri HAVRE.
Kontaktuppgifter
Moilas Oy
76850 Naarajärvi, Finland
https://www.moilas.com
EAN
6431901640738
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i -18 °C eller kallare. Upptinad produkt får inte frysas på nytt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 835 kJ / 200 kcal |
| Fett | 6,8 g |
| - varav mättat fett | 2,5 g |
| Kolhydrat | 28 g |
| - varav sockerarter | 2,3 g |
| Protein | 4,3 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 3,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

