Laddar

Moilas Gluten-Free Snackpizza Meat Feast 100 g förgräddad frysvara, styckevis forpackad
Alla Moilas produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En tunn botten och en rejäl fyllning med rökt griskött och salami. Precis lagom stor för ett snabbt mellanmål när du vill ha något saltigt. Värm i…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
OST, vatten, majsstärkelse, salami 10 % [(svinkött (eu), späck (eu), salt, kryddor (bl.a. vitlök), dextros (majs), glukossirap (majs), konserveringsmedel (E250), antioxidanter (E301, E392), krydd- och fruktextrakter, rök] rökt svinköttprodukt 10 % [svinkött (Finland), vatten, stabiliseringsmedel (E1412, E450), joderat salt, förtjockningsmedel (E415, E407a), dextros (majs), antioxidant (E301), konserveringsmedel (E250)], tomatpuré, ris (mjöl, torkad surdeg, fullkornsmjöl), potatis (stärkelse, flingor, fiber), tapiokastärkelse, socker, rapsolja, jäst, salt, psyllium, förtjockningsmedel (E415), jäsningsmedel (E450, E500), fruktos, olivolja, emulgeringsmedel (E471), rödvinsvinäger, oregano, basilika.
Kontaktuppgifter
Moilas Oy
76850 Naarajärvi
info@moilas.com, https://www.moilas.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring i -18 °C eller kallare. Upptinad produkt får inte frysas på nytt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 060 kJ / 255 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 23 g |
| - varav sockerarter | 1,9 g |
| Protein | 8,1 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 8,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

