Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Moilas Gluten-Free Mörkt Bröd 3 st. 240 g, glutenfri, färdig frysvara
Alla Moilas Gluten-Free produkterUngefär2,79 €
Vertailuhinta 11,63 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fiberrikt, saftigt, mörkt bröd som är lämpligt surt. Glutenfri. 7,4 % fiber.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Havre
Ingredienser
Vatten, bovete (mjöl, kross), ris (surdegspulver, fullkornsmjöl), potatisfiber, psyllium, jäst, melass, rapsolja, salt, karamelsirap. Kan innehålla spår av glutenfri havre.
Kontaktuppgifter
Moilas Oy
76850 Naarajärvi
https://www.moilas.fi
EAN
6431901840428
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i 18 °C eller kallare. Upptinad produkt får inte frysas på nytt.
Bruksanvisning
Värm upp det frysta brödet i mikrovågsugnen med full effekt (800 W) i cirka en minut. Ifall man tinar upp brödet i rumstemperatur tar det cirka en timme.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 790 kJ / 190 kcal |
| Fett | 2,3 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 32 g |
| - varav sockerarter | 2,1 g |
| Protein | 6,6 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 7,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


