Laddar

Information
Information
Det ska finnas smak. Den kryddiga kycklingfilén och den fräscht fylliga ranchmajonnäsen passar när hungern slår till. När portionen dessutom packas…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Paninibröd (Finland) 49 %: VETEMJÖL, vatten, linfrö, solrosfrö, joderat salt, VETEKLI, rapsolja, jäst, mjölbehandlingsmedel (E300), socker. Fyllning: Mr. Panini Ranch-sås (gräddfil (GRÄDDE (Finland), syrningskultur), rapsolja, Grana Padano ost (MJÖLK (Italien), salt, löpe, lysozym (från ÄGG)), paprikakross (paprika, vatten, salt, ättika, socker), vatten, äggulemassa (ÄGGULA, konserveringsmedel (E202)), socker, tomat, persilja, gräslök, vitlök, chili, citron, chilipasta (chili, salt, ättika, konserveringsmedel (E202)), ättika, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), joderat salt, svartpeppar, solros- och rapsolja), OST (Finland). Rostad kycklingfilé 21 %: kycklingfilé (Finland), arom, salt, rapsolja, kryddor (paprika, vitlök, oregano, timjan, svartpeppar, lök), glukos, surhetsreglerande medel (E331, E262, E500), konserveringsmedel (E250). Produkten kan innehålla ben av kyckling. FÅR EJ FRYSAS, produkten innehåller en upptinad komponent.
Kontaktuppgifter
Mr. Panini
Konepajanranta 4 Pori
(09) 7749 5730, asiakaspalvelu@panini.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara i kylskåp mellan +2 - +4 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 117 kJ / 267 kcal |
| Fett | 13,6 g |
| - varav mättat fett | 2,3 g |
| Kolhydrat | 22,8 g |
| - varav sockerarter | 1,4 g |
| Protein | 10,9 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 2,6 g |
| Natrium | 487,2 mg |


