Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Delikata nyheter om nyhetsprodukter från Mummon, som hänför och smakar utsökt. Mummon Mayo-majonnäser ger en läcker smakupplevelse och är ett utmärkt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg
Ingredienser
Ryps-rapsolja (Finland), vatten, socker, spritättika, ÄGGULA 2, 2 %, salt, modifierad majsstärkelse, konserveringsmedel (kaliumsorbat), citronsaftkoncentrat, limesaftkoncentrat 0, 1 %, koriander, förtjockningsmedel (xantangummi), limeolja, antioxidationsmedel (kalciumdinatrium-edta).
Kontaktuppgifter
Pohjolan Peruna Oy
Kenttätie 9 86400 Vihanti
EAN
6430028237210
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 218 kJ / 538 kcal |
| Fett | 56 g |
| - varav mättat fett | 4,3 g |
| Kolhydrat | 6,9 g |
| - varav sockerarter | 6,1 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

