Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Delikata nyheter om nyhetsprodukter från Mummon, som hänför och smakar utsökt. Mummon Mayo-majonnäser ger en läcker smakupplevelse och är ett utmärkt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Ryps-rapsolja (Finland), vatten, mangopuré 11 %, spritättika, socker, ÄGGULA 2, 2 %, SENAPSFRÖ, salt, chili 1, 1 %, modifierad majsstärkelse, kryddor, konserveringsmedel (kaliumsorbat), färg (kurkumin, betakaroten, riboflavin), surhetsreglerande medel (citronsyra), förtjockningsmedel (xantangummi), antioxidationsmedel (kalciumdinatrium-edta).
Kontaktuppgifter
Pohjolan Peruna Oy
Kenttätie 9 86400 Vihanti
EAN
6430028237227
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 225 kJ / 540 kcal |
| Fett | 56 g |
| - varav mättat fett | 4,3 g |
| Kolhydrat | 8,1 g |
| - varav sockerarter | 6,8 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

