Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Mummon Mielihyvä är en klassiker bland klassiker, som har funnits på marknaden sedan 1962. År och decennier går, men Mielihyvä potatisflingor hittar…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Finsk potatis (99 %), emulgeringsmedel (E471), stabiliseringsmedel (E450), antioxidationsmedel (E300), surhetsreglerande medel (E330, E331).
Kontaktuppgifter
Pohjolan Peruna Oy
86400 Vihanti
https://www.mummon.fi
EAN
6430028235018
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och vid (eller under).
Bruksanvisning
Se bäst före -datum. Förpackad i skyddgas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 470 kJ / 350 kcal |
| Fett | 0,6 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 76 g |
| - varav sockerarter | 2,3 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 0,07 g |
| Fiber | 6,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

