Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Muru Baby Havre Snack blåbär 1 år 20 g ekologisk havrebar
Alla Muru Baby produkterUngefär0,89 €
Vertailuhinta 44,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Färgglatt, hälsosamt och så gott. Dessa härliga ekologiska mellanmålsbar passar både små och lite äldre sötnosar. Fiberrik och vegansk bar som är…
Tillverkningsland
Italien
Ingredienser
HAVREgryn (46 %), russinpuré, solrosolja*, inulin*, blåbärspulver (3 %)* (blåbärspure* 2, 6%, rismjöl*), naturlig blåbärarom, antioxidationsmedel (tokoferolrikaextrakt), rosmarinextrakt, tiamin. Ekologisk.
Kontaktuppgifter
Muru Baby Food Oy, c/o Muru Dining Oy
Erottajankatu 19 B, 00130 Helsinki
https://www.murubaby.fi
EAN
6430067350802
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring torrt, ej över rumstemperatur. Använd öppnad förpackning samma dag.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 679 kJ / 400 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 2 g |
| Kolhydrat | 56 g |
| - varav sockerarter | 25 g |
| Protein | 7,6 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 10 g |
| Tiamin | 1,2 mg |

