Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Muru Baby Havre Snack morot 1 år 20 g ekologisk havrebar
Alla Muru Baby produkterUngefär0,89 €
Vertailuhinta 44,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Inhemskt havre och mumsig morot. Denna fiberrika och veganska havrebar passar både små och lite äldre barn.
Fiberrik, Vegansk, Glutenfri, Mjölkfri,…
Tillverkningsland
Italien
Allergener
Havre
Ingredienser
HAVREgryn (46 %), russinpuré, solrosolja*, inulin*, morotspulver (3 %), kanel, tiamin. *Ekologisk.
Kontaktuppgifter
Muru Baby Food Oy, c/o Muru Dining Oy
Erottajankatu 19 B, 00130 Helsinki
https://www.murubaby.fi
EAN
6430067350505
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring torrt, ej över rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 610 kJ / 384 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 54 g |
| - varav sockerarter | 24 g |
| Protein | 5,6 g |
| Salt | 0,09 g |
| Fiber | 9,9 g |
| Tiamin | 1 mg |

