Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Muru Baby Havre Snack hallon 1 år 20 g ekologisk havrebar
Alla Muru Baby produkterUngefär0,89 €
Vertailuhinta 44,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Färgglatt, hälsosamt och så gott. Dessa härliga ekologiska mellanmålsbar passar både små och lite äldre sötnosar. Fiberrik och vegansk bar som är…
Tillverkningsland
Italien
Allergener
Havre
Ingredienser
HAVREgryn (48 %), russinpuré, solrosolja*, inulin*, hallonpulver (3 %)* naturlig hallonarom, rosmarinextrakt*, tiamin. Ekologisk.
Kontaktuppgifter
Muru Baby Food Oy, c/o Muru Dining Oy
Erottajankatu 19 B, 00130 Helsinki
https://www.murubaby.fi
EAN
6430067350482
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring torrt, ej över rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 665 kJ / 397 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 55 g |
| - varav sockerarter | 25 g |
| Protein | 5,7 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 9,8 g |
| Tiamin | 1,2 mg |

