Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Muru Baby Ekologiska ringar pizza majs-tomat-oregano 7 mån 20 g
Alla Muru Baby produkterUngefär0,89 €
Vertailuhinta 44,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vardagen ett enda cirkus! Och allt roligare blir det när påsen med ringar följer med som hela familjen kan njuta av! Våra helt veganska och…
Tillverkningsland
Italien
Ingredienser
Majsmjöl (82 %), solrosolja, tomatpulver (8 %), oregano, antioxidantionsmedel (tokoferolrika extrakt)*, tiamin. *Ekologisk.
Kontaktuppgifter
Muru Baby Food Oy, c/o Muru Dining Oy
Erottajankatu 19 B, 00130 Helsinki
https://www.murubaby.fi
EAN
6430067350789
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring torrt, ej över rumstemperatur. Använd öppnad förpackning samma dag.
Bruksanvisning
Servera alltid produkten under övervakning och när barnet sitter ned. Bästa tid att börja är då barnet redan vant sig vid att tugga och äta mat med konsistens. Använd ej produkten om förpackningen är skadad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 796 kJ / 426 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 73 g |
| - varav sockerarter | 5,3 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 0,04 g |
| Fiber | 2,8 g |
| Tiamin | 0,8 mg |

