Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Mush Kyckling benfri köttbullar 1kg
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ej allergener som obligatoriskt bör anges
Ingredienser
Finskt kycklingkött.
Kontaktuppgifter
Mush, Meijeritie 4, 68600 Pietarsaari, https://www.mushbarf.com/
EAN
6430023296434
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
-18 °C eller kallare
Bruksanvisning
Tina och servera
Information om djurfoder
Information om djurfoder
Fodertillsatser
inga tillsatsämnen
Näringssammansättning
Protein 16/110g, fett 16/100g, energi/100g 864KJ(208kcal)
Foderanvisningar
Tina och servera. Kompletteringsfoder. Kan användas som komplement till helfoder.
Djurart eller -grupp
Hund
Typ av foder
Kompletteringsfoder
Godkännandenummer
FIP 3-030/761/2005
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 898 kJ / 214 kcal |
| Fett | 16 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 16 g |
| Kalcium | 0 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Fosfor | 0,2 g |


