Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Muttis aromatiska pizzasås är gjord på färska, perfekt solmogna 100% italienska tomater. Varje 210g burk innehåller 350g Muttis bästa tomater. En…
Tillverkningsland
Italien
Ingredienser
Tomat 99, 7%, salt, basilika 0, 05%, oregano 0, 04%, lök 0, 03 %, naturlig arom.
Kontaktuppgifter
Mutti S.p.A.
ViaTraversetolo 28, 43022 Montechiarugolo, Parma, Italia
EAN
8005110551253
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad burk, förvaras i kylskåp och konsumeras inom 5 dagar
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 150 kJ / 36 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 5,4 g |
| - varav sockerarter | 4,2 g |
| Protein | 1,6 g |
| Salt | 0,75 g |
| Fiber | 2,5 g |
| Natrium | 300 mg |
