Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Mutti Datterini ketchup har en kraftfull och lite sötare smak tack vare de naturligt söta Datterini-tomaterna. Datterini ketchup innehåller färska…
Tillverkningsland
Italien
Ingredienser
Passerade dadeltomater 78, 8%, tomatkoncentrat, socker, ättiksprit, salt, tapiokamjöl, naturlig arom.
Kontaktuppgifter
Mutti S.p.A.
ViaTraversetolo 28, 43022 Montechiarugolo, Parma, Italia
EAN
8005110004650
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad burk, förvaras i kylskåp och konsumeras inom 20 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 298 kJ / 70 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 14,2 g |
| - varav sockerarter | 14,1 g |
| Protein | 2,3 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 2,2 g |
| Natrium | 740 mg |

