Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Små, söta och fruktiga körsbärstomater ger variation till köket. Deras nyanserade smak är ett bra komplement till många rätter, t.ex. såser och…
Tillverkningsland
Italien
Ingredienser
Kokonaiset kirsikkatomaatti, tomaattimehu
Kontaktuppgifter
Mutti S.p.A.
ViaTraversetolo 28, 43022 Montechiarugolo, Parma, Italia
EAN
8005110550508
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad burk, förvaras i kylskåp och konsumeras inom 5 dagar
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 117 kJ / 28 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 4,4 g |
| - varav sockerarter | 3,4 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 0,01 g |
| Kalcium | 12,6 mg |
| Järn | 0,4 mg |
| Fiber | 1,8 g |
| Kalium | 267 mg |
| Natrium | 4 mg |
| Vitamin C | 6,7 mg |

